V rámci environmentálnej výchovy si každoročne vo februári pripomíname tému šetrenia energie. Spôsobov, ako sa začať správať ekologickejšie a zároveň ekonomickejšie, je veľa. Prvým krokom je najskôr si uvedomiť, čo môžeme na svojom štýle života zmeniť. Plátenné nákupné tašky, pitie vody z kohútika alebo úspornejšie žiarovky a elektrospotrebiče v byte sú dobrým štartom.
V praxi to znamená obmedziť spotrebu energie, chemikálií a množstvo odpadu, čím sa zároveň zníži náš vplyv na životné prostredie. Okrem toho sa pokúsme všetko, čo už raz máme, použiť znova, hoci aj na iný než pôvodný účel. Až nakoniec, keď sa vec naozaj nedá zužitkovať alebo opraviť, ju môžeme vyhodiť do triedeného odpadu.
Ako môžeme šetriť energiou my?
Tu je niekoľko tipov pre nás všetkých :
Skúsme túto tému nebrať len teoreticky, ale hlavne prakticky a snažme sa tieto tipy zapracovať do nášho každodenného života.
Mgr. Zuzana Teplanová Školková, koordinátorka ENV
,,Prameňom poézie je a má byť srdce.“ P. O. Hviezdoslav
Na tieto slová a samotnú osobnosť Pavla Országha Hviezdoslava sme si opäť spomenuli aj v tomto školskom roku. V pondelok 14. 2. 2022 sa na našej škole ako každoročne uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súčasná situácia nám opäť nedovolila stretnúť sa tak, ako bolo zvykom, preto všetci súťažiaci prednášali online prostredníctvom ZOOMU. Potešilo nás, že súťaže sa zúčastnilo 18 žiakov druhého stupňa, ktorí sa zodpovedne pripravovali a ich výkony boli takmer vyrovnané. Porotu tvorili pani učiteľky slovenského jazyka a literatúry: Mgr. Vlasta Popelková, Mgr. Emília Suríková, Mgr. Petra Kašiaková a Mgr. Zlatica Ondrejová. Výber tých najlepších nebol jednoduchý, ale porota rozhodla nasledovne:
II. kategória /5. – 6. ročník/ poézia
II. kategória /5. – 6. ročník/ próza
III. kategória /7. – 9. ročník/ poézia
III. kategória /7. – 9. ročník/ próza
Žiakom boli udelené knižné aj vecné ceny a diplomy. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú na okresné kolo, aby mohli reprezentovať našu školu. Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a záujem, lebo len vďaka nim stále udržujeme toto krásne umenie slova.
Za PK SJL Mgr. Zlatica Ondrejová
Dňa 10. 2. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády.
Do teoreticko-praktickej časti sa zapojili naši ôsmaci: Marek Krajner a Emma Slobodová.
Na projektovú časť sa dlhodobo pripravovala žiačka deviateho ročníka Laura Orthová. Vďaka svojim vedomostiam a prezentačným zručnostiam si vysúťažila krásne 3. miesto.
Srdečne blahoželáme!
Z. Gulejová
Dňa 9. 2. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Súťažilo sa online formou. Žiaci ôsmeho ročníka si preverili vedomosti z obdobia osvietenského absolutizmu Márie Terézie a z formovania moderného slovenského národa. Deviataci mali test zameraný na obdobie prvej svetovej vojny a Európu v medzivojnovom období.
Našu školu reprezentovali štyria žiaci – Vanesa Baniarová a Emília Kelebercová za 9. ročník a Lenka Krpelanová a Juraj Pastorok za 8. ročník.
Emília Kelebercová a Lenka Krpelanová boli úspešnými riešiteľkami. Obom dievčatám blahoželáme.
M. Wesserlová
Vyhlásenie na 2% z daní za rok 2021.pdf
Vážení rodičia, priatelia školy!
Podporte Spojenú školu Nitrianske Pravno darovaním 2% dane z príjmu.
Prosíme Vás o poukázanie 2% zaplatenej dane z príjmov FO.
Váš príspevok – 2% dane z príjmu pre Vás neznamená žiadny výdavok navyše. Môžete sa však rozhodnúť využiť príspevok na podporu našej školy a na skvalitnenie a modernizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu.
Ako postupovať pri poukázaní 2% dane z príjmu?
Srdečne ďakujeme!
Keď sa naši žiaci ôsmeho a deviateho ročníka vrátili po polročných prázdninách do školy, v budove ich čakalo „surprise“ – prekvapenie, v podobe farebných polepov na schodiskách. Na jednotlivých schodoch sú uvedené minulé časy najčastejších nepravidelných anglických slovies. Tým, že ich budú mať denne na očiach, ľahšie si ich zapamätajú. Nálepky navyše krásne rozžiarili predtým tmavú chodbu a vytvorili tým príjemnejšie prostredie. Okrem tejto novinky, žiaci nájdu nové anglické knihy v našej školskej knižnici!
Ďakujeme vedeniu školy, že nám umožnilo zakúpiť tieto pomôcky a že aj týmto spôsobom môžeme povzbudiť našich žiakov v učení sa tak dôležitého anglického jazyka.
Za PK ANJ A. Srnová
Žiaci našej školy sa počas mesiacov október – november 2021 zapojili do súťaže pod názvom “S úctou k našim starkým”. Súťaž bola zameraná na umelecké spracovanie danej témy s cieľom rozvíjať u detí povedomie úcty k starším. Cieľom bola aj nápaditosť a originálnosť vnímania úcty k iným ľuďom s primeraným využitím svojich schopností.
Súťaž mala výtvarnú a literárnu časť, v ktorej žiaci mohli tvoriť vlastnú poéziu, prózu, alebo modlitbu za starých rodičov. Žiaci boli rozdelení do viacerých kategórií podľa ročníkov. Z našej školy pekné práce vytvorili žiaci 4. – 6. ročníka a niektorí získali aj pekné ocenenie.
Vo výtvarnej súťaži sa na 2. mieste umiestnili Bibiana Orthová a Terézia Kováčová zo 6. A.
V literárnej súťaži získal 2. miesto Jozef Baroš zo 4. B za poéziu a tiež 2. miesto Martin Zachara z 5. A, ktorý napísal modlitbu za starých rodičov.
Víťazom blahoželáme a poďakovanie patrí aj ostatným žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili.
M. Wesserlová
V tomto školskom roku sa naša škola po prvýkrát zapojila do projektu „Školy, ktoré menia svet“. Na realizácii projektu sa aktívne podieľajú vyučujúci etickej a občianskej výchovy a v značnej miere aj žiacky parlament (ŽP). Jeho participácia spočíva v realizácii dvoch aktivít počas jedného školského roka – jedna v prvom a druhá v druhom polroku. Cieľom projektu je rozvoj občianskych kompetencií členov ŽP aj mimo vyučovacích hodín. Podnietiť v mladých ľuďoch záujem o veci verejné, angažovať ich na podporu aktívneho občianstva, vyhľadávať v našej obci občanov, ktorí môžu byť pre nich inšpiráciou, je pridanou hodnotou projektu.
Na decembrovom zasadnutí ŽP žiaci premýšľali, čo by sa dalo v súvislosti s kritériami a momentálnymi podmienkami v rámci projektu zrealizovať. Jednou z možností bolo preskúmať komunity, neformálne združenia, mládežnícke organizácie a spolky pre dospelých v našej obci. Keďže o existencii Karpatskonemeckého spolku v Nitrianskom Pravne ( KNS ) nie všetci žiaci našej školy vedia, rozhodli sa preskúmať jeho činnosť a históriu.
V sprievode pedagogického dozoru p. uč. I. Haneschovej (koordinátorky ŽP) a p. uč. J. Pálešovej (vedúcej PK za nemecký jazyk) sa dňa 25. 1. 2022 v priestoroch Domu stretávania KNS za prísnych hygienických opatrení zúčastnili ôsmi členovia ŽP interaktívnej besedy s jej aktívnymi členkami. Pozvanie na besedu prijala predsedníčka KNS za regionálnu oblasť Hauerland, pani Hilda Steinhűblová a kronikárka, sprievodkyňa a dlhoročná členka KNS v Nitr. Pravne, pani Mária Haneschová.
KNS na Slovensku má päť regionálnych organizácií a v rámci nich 32 miestnych organizácií. Až 16 z nich sa nachádza v oblasti stredného Slovenska (Hauerland), kam patrí aj Nitrianske Pravno. Jeho členovia aktívne pracujú a sústreďujú sa na zachovávanie zvykov, obyčajov, hmotného a kultúrneho dedičstva svojich predkov. Je to združenie občanov Slovenska, ktorí sa hlásia k nemeckému pôvodu, ako aj občanov, ktorí sympatizujú s nemeckou menšinou, príp. sú nadšencami jej kultúry, zvykov a tradícií. Cieľom činnosti spolku je obnova a upevňovanie identity nemeckej menšiny, revitalizácia nemeckého jazyka, podpora aktivít mládeže aj dospelých nemeckého pôvodu a jej priaznivcov v rámci celého Slovenska. Tieto a mnohé iné informácie sa žiaci dozvedeli v 1. časti besedy. Pani Steinhűb lová a pani Haneschová veľmi pútavo priblížili aktivity, ktoré sa v spolku organizujú, do akej miery do ich činnosti zasiahla koronakríza, akým spôsobom je spolok podporovaný, koľkých má členov či aká je spolupráca s Nemeckom. KNS v našej obci funguje oficiálne od roku 1996, kedy bola zrekonštruovaná budova na námestí v Nitr. Pravne a odvtedy slúži členom spolku na ich aktívnu činnosť.
V 2. časti mali žiaci pripravené otázky, na ktoré dostali fundované odpovede. A veru, nebolo ich málo! Okrem iného boli zvedaví, či by sa aj oni mohli stať členmi KNS, či je podmienkou členstva aktívne ovládať nemecký jazyk. Toto síce podmienkou nie je, ale aj svedomité učenie sa a ovládanie NEJ je dobrou motiváciou a bonusom do budúcnosti.
V 3. časti sa žiaci dozvedeli o súčasnej činnosti pravnianskych výšivkárok. Upútala ich stará pravnianska technika - vyšívanie do siete. Záclonky, ktoré zdobia okná v spoločenskej miestnosti a v múzeu, sú robené práve touto technikou. Prelistovali si kroniku a mesačníky Nemcov na Slovensku „Karpatenblatt“. Prezreli si knižnicu s detskou literatúrou v nemeckom jazyku a expozíciu múzea, ktoré sa nachádza v priestoroch budovy.
Dve vyučovacie hodiny ubehli neuveriteľne rýchlo. Zaujímavé informácie a pátranie po histórii KNS v našej obci žiakov pohltili natoľko, že aj dve hodiny sa im zdali málo. Po závere a zápise do kroniky sa žiaci presunuli do areálu školy.
Poďakovanie patrí vedeniu školy, že nás podporilo a umožnilo besedu zorganizovať prezenčne. Vďaka patrí pani Pálešovej za spoluprácu s KNS v rámci školy a predovšetkým p. Steinhűblovej a P. Haneschovej, že boli v tomto náročnom období ochotné podeliť sa s našimi žiakmi o skúsenosti a zaujímavé informácie z činnosti KNS v Nitr. Pravne.
Ivona Haneschová a žiacky parlament
Covid nám znepríjemňuje život takmer dva roky, nielen v bežnom živote, ale aj v športe. Do športu patrí samozrejme aj lyžovanie. Po dlhých dvoch rokoch naša škola mohla zorganizovať základný lyžiarsky výcvik. Týždeň pred lyžiarskym kurzom sme dostali zelenú od ministerstva školstva a na svahoch mohli lyžovať všetci, nielen prekonaní a očkovaní, ale aj testovaní. Každých 48 hodín sme žiakov pretestovali a mohli sme lyžovať. V pondelok 24.1. 2022 sa začal kurz v krásnom lyžiarskom stredisku Snowland Valčianska dolina. Deti boli rozdelené do viacerých výkonnostných skupín a začal sa kurz podľa lyžiarskej metodiky pod vedením skúsených inštruktorov. Podmienky na lyžovanie boli ako v rozprávke. Deti boli spokojné a my tiež. V posledný deň sme zorganizovali lyžiarske preteky, kde každý mohol ukázať, čo sa naučil. Veľmi nás teší fakt, že všetky deti sa naučili lyžovať či snowboardovať. Po ukončení pretekov sme kurz vyhodnotili a s pozdravom trikrát ,,hurá´´ aj ukončili. Touto cestou by som chcel poďakovať lyžiarskemu stredisku Snowland Valča za ozaj nádherné podmienky, samozrejme aj inštruktorom, vedeniu našej školy, deťom za ich prístup, kolegom a aj prepravcovi, ktorí nás bezpečne prepravovali počas celého týždňa. Ešte raz by som zdôraznil fakt, že v tejto neľahkej covidovej dobe sa nám podarilo zorganizovať lyžiarsky kurz a to na jednotku.
Mgr. Marek Blaháč
Dňa 11.1. 2022 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády v kategórii C.
Emma Slobodová, Marek Krajner z 8. C a Nina Pediačová z 9. A triedy si zmerali svoje sily v teoreticko-praktickej časti. Úlohy boli zamerané najmä na vedomosti z mikrobiológie či fyziológie rastlín a živočíchov.
Všetci zúčastnení žiaci boli úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme!
Do okresného kola, ktoré sa bude konať 10.2. 2022, postúpili žiaci z 8. C triedy: Marek Krajner a Emma Slobodová.
Postupujúcim žiakom želáme veľa šťastia v okresnom kole!
Z. Gulejová
Vážení rodičia, milí kolegovia a žiaci!
V novom roku vám želám pevné zdravie. Nech spokojnosť, pohoda a radosť sú súčasťou každého vášho dňa. Prajem šťastný nový rok 2022!
Jana Gebrlínová, riaditeľka školy
Počas dištančného vzdelávania 9.12.2021 sa zapojili naši žiaci 2. stupňa do školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Súťaž prebehla v danom dni na celom Slovensku. Súťaže sa zúčastnili žiaci online formou a súťažilo ich za 2.stupeň našej školy celkovo 127.
Pytagoriáda je matematická súťaž , v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Podrobné informácie o súťaži nájdete na https://www.iuventa.sk/olympiady/ucitel-organizator/pytagoriada/ .
Hlavným cieľom matematickej Pytagoriády je, aby sa jej zúčastnilo čo najviac žiakov, aj menej zdatní v matematike a aby tak prelomili strach či odpor voči matematike a precvičili si svoje matematické zručnosti a logické myslenie. Žiaci riešili 15 úloh a kto mal správne vyriešených aspoň 10 úloh, tomu sa započítaval aj čas.
Súťažili tradične v štyroch kategóriách P5 – 48 žiakov, P6 – 23 žiakov, P7 – 22 žiakov a P8 – 34 žiakov. Úspešní a zároveň postupujúci do okresného kola sú títo riešitelia:
5.A. - Tamara Polevková 24b, Leonard Grolmus 11b
5.B. – Simona Srnová 16b, Dávid Obyvateľ 14b, Michal Beniska 12b
5.C. – Alex Bobok 19b, Oliver Khúla 16b, Linda Kmeťová 15b
6.A – Erik Kobza 22 b, Terézia Kováčová 20 b, Kristína Vráblová 13b
6.C. – Nina Poljaková 15b
7.C. – Patrik Sobota 18b
Všetkým súťažiacim gratulujeme a všetkým postupujúcim prajeme veľa zdarne vyriešených príkladov v okresnom kole!
Mgr. Jana Krähenbilová
V decembri sa žiaci 5.A triedy zúčastnili projektu Digitálna detská univerzita – KINDERUNI. Ide o bezplatný vzdelávací projekt Goetheho inštitútu pre deti od 8 do 12 rokov. Ponúka možnosť spoznať rôzne vedecké odvetvia a hravou formou precvičovať nemčinu. Deti si môžu rozšíriť svoje vedomosti v 3 oblastiach – ČLOVEK, PRÍRODA a TECHNIKA.
V tejto forme výučby sa využíva metóda CLIL (cudzí jazyk + integrovaná výučba predmetu), ktorá je považovaná za jednu z najúspešnejších metód modernej výučby cudzieho jazyka.
Naši piataci si pod vedením skúsených lektoriek prehĺbili svoje vedomosti v oblasti príroda –dozvedeli sa zaujímavé veci o vodiacich psoch pre zrakovo postihnutých, rôznymi hravými aktivitami si osvojili slovnú zásobu a vypracovali projekt na danú tému.
Okrem našich žiakov sa tohto projektu zúčastnili aj žiaci z Medzeva a Kežmarku.
Tešíme sa na ďalšie pokračovanie projektu.
Za PK NEJ Mgr. Katarína Ivinová
Koncom novembra prebehlo na našej škole školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Tento rok ho organizovalo CVČ v Prievidzi a konalo sa online formou. Žiaci si svoje vedomosti otestovali v písomnej časti – absolvovali čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a gramatický test. Súťažilo sa v kategórii 1A. Svoje si sily si v tejto kategórii zmerali žiačky 7.A – Veronika Schlenkerová, Jasmínka Škrobáková, Katka Haščáková a žiačky z 5.A triedy – Dominika Ivinová a Bianka Bieliková.
Do okresného kola, ktoré sa bude konať 19.1. 2022, postúpili Dominika Ivinová a Bianka Bieliková.
Dievčatám ďakujeme za účasť a postupujúcim držíme palce v okresnom kole.
Za PK NEJ Mgr. Katarína Ivinová
Národná linka na pomoc deťom v ohrození
„Si pre nás viac ako nick“
VIAC AKO NI(C)K je bezplatná linka určená deťom ohrozeným rôznymi formami násilia, medzi ktoré patrí: ponižovanie, vysmievanie, vyhrážanie, bitie, týranie, zosmiešňovanie na internete, vydieranie, sexuálne násilie, zanedbávanie... Na linku sa môžu tiež obrátiť deti a mládež, ktoré v súčasnej náročnej dobe trpia šikanou, samotou, sociálnou izoláciou, atď.
Cieľom linky je pomáhať nepretržite, aby sa na ňu deti mohli s dôverou kedykoľvek obrátiť a nájsť riešenie ich situácie. Práve preto funguje 24 hodín denne/7 dní v týždni. Založená je na štyroch základných pravidlách: súkromie, dôvera, riešenia a zodpovednosť.
Vyškolení odborníci dokážu prostredníctvom bezplatnej online komunikácie poskytnúť deťom rýchlu a adresnú pomoc, poradenstvo alebo podporu. Spojiť sa s nimi je možné cez chat na webovej stránke www.viacakonick.sk alebo cez mobilnú aplikáciu. Výhodou týchto nastavení je predovšetkým jednoduché ovládanie, dostupnosť a tiež funkcia rýchleho zatvorenia, teda okamžitého ukončenia komunikácie a vymazanie histórie. Dieťa, ktoré sa cíti byť ohrozené, sa rovnako môže zveriť so svojím problémom a žiadať o pomoc aj prostredníctvom e-mailu na adrese pomoc@viacakonick.gov.sk.
Linka pomoci VIAC AKO NI(C)K dopĺňa systém už existujúcich liniek, ktoré pomáhajú a radia ľuďom v rôznych ťažkých životných situáciách.
https://detstvobeznasilia.gov.sk/
Vianočné prázdniny začnú 20. decembra 2021 (pondelok) a končiť budú 7. januára 2022 (piatok). Školské vyučovanie začne 10. januára 2022 (pondelok).
Želáme Vám, krásne a radostné Vianoce plné lásky, pohody a v ďalšom roku úspech, šťastie a zdravie.
Hlavným cieľom matematickej Pytagoriády je, aby sa jej zúčastnilo čo najviac žiakov, aj menej zdatní v matematike a aby tak prelomili strach či odpor voči matematike a precvičili si svoje matematické zručnosti a logické myslenie. 8.12.2021 sa do Pytagoriády zapojilo 86 detí 3. a 4. ročníka. Žiaci riešili 15 úloh a kto mal správne vyriešených aspoň 10 úloh, tomu sa započítaval aj čas.
Z 3. ročníka boli úspešní žiaci: 3.A – Machajová 24 bodov,Lilek 21 b, Ivinová 20 b,Šemrinec 20 b, Frimmel 18 b, Olešňaník 18b, Zimmermanová 15b
3.B –Polevková 24 b, Zachara 23 b, Grešner 21 b, Wáclaviak 20 b, Cebík 19 b
3.C – Kolesnáč -23 b, Marková -19 b
Za 4. ročník boli úspešní žiaci:
4.A – Pálesch 20 b, Kurišová 18 b, Junga 17 b, Vidová 17 b
4.B – Gallíková 17 b, Vráb 16 b, Čičmanec 16 b
Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a žiakov Machajovú, Polevkovú, Pálescha a Gallíkovú posielame do okresného kola – reprezentovať našu školu v okresnom kole.
Mgr. Jolana Schusterová
Tento rok si žiaci našej školy pripomenuli 100. výročie prvého slovenského dlhometrážneho filmu Jánošík z režisérskej dielne bratov Siakeľovcov. Na informačných paneloch a výstave poloprofesionálnej kamerovej techniky a fotoaparátov používaných v minulom storočí sa dozvedeli o počiatkoch slovenskej kinematografie. Sprievodnej súťaže Čítaj a vyhraj sa zúčastnilo 96 žiakov. Víťazmi sa stávajú Radko Gallik z 2.C a Natasha Mušáková z 8.C. Všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme
Vedúca žiackej knižnice Kristína Fojtíková
Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že odhlásiť sa zo stravy na dni 16.12.- 17.12.2021 je možné najneskôr do 15.12.2021 do 12.hodiny.
Svetový deň boja proti AIDS – 1. december a ukončenie 15. ročníka kampane „Červené stužky 2021“ sme si pripomenuli na našej škole aj napriek pandemickej situácii.
Kampaň už tradične organizovalo Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (v rámci rozvojového projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2021). Je odporúčaná školám a školským zariadeniam Slovenska prostredníctvom Sprievodcu pre školský rok 2021/2022.
Do kampane sa prihlasujú školy z celého Slovenska už od septembra. Do 1. decembra majú priestor na realizáciu aktivít súvisiacich s témou. Hlavným zámerom je zvýšenie informovanosti, poskytnutie odborných vedomostí u mladých ľudí na tému HIV/AIDS, ktoré sú považované za najúčinnejší prostriedok prevencie.
Žiaci našej školy si vypočuli reláciu do školského rozhlasu. Nakoľko z dôvodu opatrení nebolo možné realizovať aktivity v rámci celej školy, p. Haneschová – koordinátorka prevencie) a p. Škriniarová ( školská psychologička) motivovali aspoň žiakov 9. A a 9. C k získaniu odborných vedomostí a k zamysleniu sa nad problematikou HIV/AIDS prostredníctvom DVD filmu „Príbehy anjelov“. Je to dokumentárny film o Misii sv. Jána v Barbetone, ktorá sa stará o ľudí nakazených HIV a chorých na AIDS. V komunite mladých ľudí, ktorí sa už narodili ako HIV-pozitívni mohli naši deviataci odsledovať ako žijú, ako majú nastavenú liečbu, ako trávia svoj voľný čas, aké majú ciele, sny a plány do budúcnosti. Po vzhliadnutí filmu vyjadrovali žiaci svoje názory, ktoré ich formujú a učia zaujať správny postoj k vlastnému životu. Symbolicky si pripli aj červené stužky ako gesto spolupatričnosti.
Aj v 9. B triede, ktorá sa v tom čase učila dištančne si žiaci 1. december pripomenuli s p. Haneschovou formou online kvízu a prezentácií s následnou diskusiou.
Do výtvarnej súťaže sa v rámci základných škôl zapojilo 117 škôl. Peknými prácami prispeli aj dve žiačky našej školy: Nelly Hogajová zo 6. B a Veronika Janáčová z 8. A. Aj keď ich práce medzi ocenenými neboli, veríme, že ich to neodradilo a peknými výtvarnými prácami prispejú do súťaže aj budúci rok.
O ukončení kampane boli informovaní aj členovia žiackeho parlamentu dňa 09. 12. 2021.
Dúfame, že o rok sa podarí realizácia aktivít už v rámci celej školy.
Žiacky parlament