Aj tento školský rok sa nám podarilo zorganizovať v rámci záverečného zasadnutia školského parlamentu (ŠP) v koncertnej sále budovy ZUŠ slávnostné oceňovanie úspešných žiakov. Žiakov, ktorí v tomto školskom roku zaznamenali mimoriadne úspechy.
Pozvanie na zasadnutie prijalo vedenie našej školy - pani riaditeľka Mgr. J. Gebrlínová, p. zástupkyne Mgr. K. Fojtíková, Mgr. E. Suríková a aj pán starosta obce Nitr. Pravno Ing. Imrich Gaplovský.
Za každým úspechom stojí veľká dávka cieľavedomosti, obetovania voľného času a zároveň nadšenie pre danú vec. O to viac si vážime, že sa našim žiakom podarilo uspieť v okresných, krajských aj celoslovenských kolách umeleckých či športových súťaží na popredných miestach. V spolupráci so ZUŠ boli ocenení aj aktívni žiaci z hudobného odboru.
Úvodné slovo patrilo sociálnej pedagogičke Mgr. D. Gromovej, ktorá prítomných privítala a oboznámila ich s programom.
Predsedníčka ŠP Tamara Polevková odprezentovala Výročnú správu činnosti ŠP za školský rok 2025/2026. Poďakovala vedeniu školy za podporu všetkých aktivít a projektov a tiež členom ŠP za ich celoročnú aktívnu spoluprácu. Keďže je žiačkou 9. ročníka a čaká ju nová životná etapa na strednej škole, rozlúčila sa s prítomnými dojemnými slovami.
Činnosť Zelenej školy vyhodnotila 2. podpredsedníčka ŠP a členka krúžku Zelená škola Katarína Minichová.
Slávnostnú atmosféru umocnili aj hudobné čísla v podaní Lilian Richterovej, Filipa Mela a Ely Ťažiarovej zo ZUŠ. Podujatie obohatili aj členovia krúžku „Tralalla und Hopsasa mit Deutsch“ piesňou a choreografiou v nemeckom jazyku.
Oceneným žiakom sa následne prihovorila členka ŠP Kristínka Fojtíková a vyzvala ich k slávnostnému prevzatiu cien a ďakovných listov.
Ceny aj ďakovné listy odovzdalo žiakom vedenie školy. Ocenenia za hudobný odbor odovzdal p. zástupca za ZUŠ PhDr. Ľubomír Pavelka, PhD.
Záverečné slovo patrilo pani riaditeľke. Poďakovala žiakom za úspešnú reprezentáciu našej školy a vyjadrila úprimnú hrdosť na ich úspechy. Slova sa ujal aj pán starosta. Vyzdvihol cieľavedomosť žiakov, poďakoval za ich výkony a poprial im pekné leto. Nechýbalo ani záverečné fotenie.
Ďakujeme vedeniu školy za podporu a možnosť zorganizovať záverečné zasadnutie ŠP s touto výnimočnou a slávnostnou atmosférou. Veľká vďaka patrí všetkým oceneným žiakom za ich úspechy.
Za spoluprácu po organizačnej stránke patrí veľké „ĎAKUJEME“ p. uč. I. Haneschovej, p. uč. Z. Gulejovej, soc. pedagogičke D. Gromovej, šk. psychologičke V. Jakabovej a p. zástupcovi za ZUŠ p. Ľ. Pavelkovi.
Nech sú tieto ocenenia nielen odmenou za doterajšie úspechy, ale aj povzbudením pokračovať ďalej.
Deviatakom želáme všetko dobré v nových školách a ostatným žiakom veľa elánu do ďalšej práce v budúcom školskom roku!
Školský parlament