Je už tradíciou, že sa žiaci ôsmeho ročníka našej školy zúčastňujú jazykovej skúšky Fit in Deutsch A1 v Goethe inštitúte v Bratislave. Cieľom tejto skúšky je overenie vedomostí a jazykových schopností žiakov a následné získanie medzinárodne uznávaného certifikátu. Pre našich ôsmakov je to deň plný zážitkov, nových skúseností a zároveň jedna z prvých dôležitých skúšok, ktoré mladého človeka čakajú na jeho pomyselnej ceste za poznaním.
Tá naša spoločná cesta sa začala 13. mája 2026 o 6.00 ráno na vlakovej stanici v Prievidzi.
Žiaci absolvovali skúšku pozostávajúcu z dvoch častí.
Písomná časť preverila ich schopnosti počúvať a čítať s porozumením a museli napísať odpoveď na e-mail.
V ústnej časti bolo potrebné sa v krátkosti predstaviť a následne bez prípravy pohotovo reagovať na otázku spolužiaka. Krátke minidialógy tvorili na základe vizuálneho podnetu – obrázka alebo slovíčka k zadanej téme. Žiaci počas celej skúšky prišli do kontaktu s autentickým jazykom. A to nielen vo forme textov a nahrávok, na ktoré museli reagovať, ale aj pri samotnom skúšaní lektorkami z Nemecka, ktoré počas celej skúšky zadávali pokyny výhradne v nemčine.
Po úspešnom absolvovaní skúšky čakala našich žiakov krátka prehliadka budovy Goethe inštitútu, navštívili sme knižnicu a multimediálne učebne.
Ďalšou zastávkou bola návšteva Rakúskeho kultúrneho fóra na Hodžovom námestí. Pozreli sme si tu veľmi zaujímavú výstavu „Kunst im Spektrum“, ktorá predstavila obrazy autistických umelcov.
Následne sme pokračovali v prehliadke historického centra Bratislavy, ktoré sa žiakom veľmi páčilo. Neodmysliteľnou súčasťou programu boli, samozrejme, aj ochutnávky miestnej gastronómie vo forme fastfoodu, bistier a stánkov s občerstvením.
Všetkým žiakom gratulujeme k získaniu certifikátu a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.
FOTOALBUM PK NEJ