Naši piataci si na hodine slovenského jazyka vyskúšali učenie trochu netradične – zážitkovo a hlavne chutne. Témou hodiny bol opis pracovného postupu, ktorý si deti neosvojovali len teoreticky, ale priamo v praxi pri príprave ovocného šalátu s jogurtom. Počas hodiny spoločne krájali ovocie, pripravovali jednotlivé ingrediencie. Deti pracovali s veľkým nadšením a radosťou. Takéto zážitkové učenie im pomáha lepšie pochopiť učivo, rozvíjať spoluprácu, kreativitu aj samostatnosť. Najväčšou odmenou bol nielen chutný ovocný šalát, ale aj úsmevy a spokojnosť žiakov, ktorí si hodinu naozaj užili.
FOTOALBUM Zlatica Ondrejová