Pri príležitosti 20. výročia kampane „Týždeň modrého gombíka“ sa naša škola opäť s radosťou zapojila do tejto krásnej a zmysluplnej aktivity pod záštitou organizácie UNICEF. Počas týždňa od 11. 5. do 15. 5. 2026 sa symbolický modrý gombík stal znakom spolupatričnosti, pomoci a ľudskosti.
Žiaci aj zamestnanci školy si ho mohli zakúpiť a dobrovoľným príspevkom podporiť hladujúce a podvyživené deti v Afrike. Výnos z tohtoročnej zbierky bude slúžiť na zakúpenie efektívnych terapeutických výživ a výživových programov, ktoré pomôžu tamojším deťom vyrastať v lepších životných podmienkach. Atmosféru počas zbierky dotváral aj banner s plagátmi a posolstvom organizácie UNICEF na chodbe v pavilóne „A“
Veľmi nás teší, že sa do tejto celoslovenskej zbierky zapojilo množstvo ľudí s otvoreným srdcom a ochotou pomáhať. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať peknú sumu 269,75€.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do kampane zapojili a ukázali , že aj malé gesto má veľký význam. Každý jeden príspevok je prejavom nádeje a dôkazom, že osudy druhých nám nie sú ľahostajné.
FOTOALBUM Školský parlament