Naším cieľom v téme „Doprava a ovzdušie“ bolo znížiť množstvo dochádzajúcich žiakov a zamestnancov do školy autom o 5 %. Chceli sme vedieť, nakoľko sa nám darí plniť toto predsavzatie, preto deti z krúžkov Globe a Zelená škola poslednýkrát monitorovali spôsob dochádzania do školy. Žiaci vhadzovali fazuľky, zamestnanci robili čiarky na papier.
A ako to dopadlo?
Výsledky sme porovnávali s prieskumom realizovaným minulý rok v máji. Dochádzanie žiakov do školy autom sa znížilo o 5%. Dochádzanie zamestnancov do školy autom sa znížilo o 3 %! Splnenie cieľa sme odprezentovali verejnosti počas akcie „Deň rodiny“. Aktivita sa volala „Tajné písmo“ a malí i veľkí si výsledky monitoringu zviditeľnili nad ohňom alebo pomocou vodových farieb.
Teší nás, že spoločnými silami prispievame k zlepšeniu stavu ovzdušia v okolí školy!
FOTOALBUM Kolégium Zelenej školy a žiaci krúžku Globe