V našom školskom areáli bolo v posledných dňoch poriadne rušno. Žiaci z krúžkov Globe a Zelená škola (najmä Paťko Lilek, Lucasko Vrábel, Filipko Korec a Bystrík Jánošík) vzali do rúk náradie a pod vedením pána učiteľa Mareka Blaháča opäť sadili vŕby!
Minuloročný pokus nevyšiel, napriek obrovskej snahe manželov Elischerovcov a žiačky Katky Minichovej, ktorá vŕby polievala každý deň. Tie nové sme dočasne pomenovali práve po nej. Vŕba je fascinujúca svojou ohybnosťou a rýchlym rastom. Veríme, že sadenice od pána učiteľa Richtera sa premenia na zelený tunel a tajnú skrýšu. V horúcich dňoch nám husté lístie poskytne príjemný tieň a miesto, kde si budeme môcť v tichu oddýchnuť. Nové „Minichovej vŕby“ nám pomôžu čistiť vzduch v okolí školy.
Sme hrdí, že si náš areál budujeme vlastnými rukami. Teraz nám ostáva už len sledovať, ako sa naše dielo zazelená.
Ďakujeme všetkým, ktorí priložili ruku k dielu!
FOTOALBUM Kolégium Zelenej školy