Dňa 10. februára 2021 sa žiačky siedmeho ročníka zúčastnili online prednášky spojenej s diskusiou na tému premien „ženského“ tela v čase dospievania. Pani lektorka Mgr. Viera Holecová oboznámila žiačky s fyzickými aj psychickými premenami počas puberty a dospievania, ktoré sú sprevádzané nástupom menštruácie, zmenou fyzických prejavov, zmenou nálad a prežívania. Poukázala na nutnosť dodržiavania hygienických návykov a poskytla žiačkam informácie o výrobkoch dámskej hygieny a spôsobe ich používania. Spomenula dôležitosť návštevy gynekológa nie len pri problémoch počas menštruácie ale aj ako dôležitú súčasť prevencie nádorových ochorení ženských pohlavných orgánov.
Dievčatá získali ucelené vedomosti o anatómii a fyziológii ľudského tela, osvojili si správne názvoslovie rozmnožovacích orgánov a pochopili súvislosti reprodukčného zdravia s budúcou úlohou matky.
Počas prednášky mali dievčatá možnosť klásť otázky, ktorú aj aktívne využili. Po ich návrate do školy bude na ne v škole čakať malý darček v podobe balíčka na osobnú hygienu.
Mgr. Ivana Frívaldská
Nedávno som našla na internete výzvu, ktorú napísala spoločnosť Mast –Jägermeister SE, ktorá sa rozhodla darovať deťom zo sociálne slabších rodín notebook, ktorý pomôže žiakom pri dištančnom vyučovaní. Rozhodla som tam napísať v mene žiaka 2.C triedy Samka Baláža. Hneď mi odpísal zástupca tejto spoločnosti pán Andrej Gábor a informoval ma, že má strašne veľa týchto žiadostí. Na notebook som pomaly aj zabudla, keď sa pán Andrej Gábor ohlásil zas, ale s inou a veľmi milou správou. Do školy priniesol Samkovi nový notebook! Urobil mne i Samkovi obrovskú radosť. Ďakujem v mene svojom, v mene Samkovom i jeho mamičky za krásny a veľmi užitočný darček a som veľmi rada, že v tejto ťažkej dobe dobrí ľudia ešte sú medzi nami.
Ďakujeme!
tr. uč. J.Schusterová
Od polovice októbra prebiehal na našej škole zber papiera. Nepriaznivá situácia a následné zatváranie 2. stupňa základných škôl, však predčasne ukončili túto akciu. Aj napriek tomu sa nám podarilo nazbierať 3302 kg zberového papiera. Najusilovnejší boli žiaci 4.A triedy. A tu sú víťazi:
1. miesto Natália Krebesová zo 7.A 252 kg
2. miesto Oliver Khúla zo 4.B 229 kg
3. miesto Sofia Ivinová (2.A) a Dominika Ivinová (4.A) obe po 215 kg
Na vždy očakávané oceňovanie si budeme musieť ešte chvíľu počkať a uskutočníme ho až po návrate žiakov 2. stupňa do školy. A ak všetko pôjde ako má, zopakujeme si zber papiera aj na konci školského roka, ako býva zvykom.
Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili, a ich rodičom či iným rodinným príslušníkom za ochotu zberový papier doviezť.
Mgr. Zuzana Teplanová Školková
Daniel Hevier, celoslovenský literárny fenomén, prijal pozvanie od pani učiteľky Suríkovej a dňa 19. 11. navštívil online hodinu slovenčiny v 7.C.
Hodina nepredstavovala typickú besedu so spisovateľom, akoby sme očakávali. Ale Daniel Hevier sa stal v danom čase pre žiakov učiteľom. Netradičným spôsobom im predstavil jedno z učív, ktoré si mali osvojiť. Témou hodiny bol príhovor.
Ukázal žiakom, ako má a nemá príhovor vyzerať, ako ho môžu využiť vo svojom živote, kde všade sa s ním môžu stretnúť, čo všetko má obsahovať...Uviedol aj niekoľko príkladov zo svojho života. Počas celej hodiny dával žiakom priestor, v ktorom sa mohli zapájať do procesu učenia.
Ďakujem Danielovi Hevierovi, že si našiel čas a zavítal do mikropriestoru našej hodiny slovenčiny. Verím, že sa takého stretnutie podarí zorganizovať aj nabudúce.
A ako sa páčila hodina samotným žiakom, kvôli ktorým som to robila? Tu je niekoľko ich názorov:
„Veľmi cením že sa Vám podarilo zohnať takého človeka ako je Daniel Hevier na našu online hodinu. Máte u mňa tzv. respect + :D. Bola to veľmi motivačná hodina.“ (Patrik)
„Tá hodina bola perfektná, nečakal som, že by som sa niekedy s niekým takýmto stretol.“ (Róbert)
„Na hodine bolo dobre. Moje pocity sú skvelé a som rada, že si ma vypočul. Takéto hodiny by som brala aj s inými spisovateľmi“ (Vanessa)
„Bolo to super, dúfam že bude veľa podobných online hodín.“ (Tobias)
Hodina s Danielom Hevierom.mp4
p. uč. Suríková
Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do súťažno – vzdelávacích aktivít v rámci projektu „Hovorme o jedle“. Organizátorom bola Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Centrum rozvoja znalostí o potravinách n. o. Cieľom aktivít bolo podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, budovať povedomie o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.
V rámci projektu sa žiaci mohli zapojiť do súťažno – vzdelávacej, literárnej, výtvarnej a fotografickej súťaže. Boli vyhlásené denné témy so zameraním na potraviny a výživu. Úlohou žiakov bolo vymyslieť a zrealizovať rôzne aktivity v rámci školy k stanoveným témam. Následne zo zrealizovaných aktivít k vybranej téme pripraviť súťažný príspevok.
Žiaci deviateho ročníka skúmali koľko gramov cukru, tuku a soli prijmú počas jedného školského dňa a celého školského týždňa. Na hodinách výtvarnej výchovy žiaci maľovali na tému „Chutné maľovanie“. Najkrajšie práce odovzdali: Katka Minichová z 3. B, Simon Wiesner a Mia Štancelová zo 4. B, Veronika Kašiaková z 8. B, Emília Kelebercová a Liliana Šinková z 8. C. Literárna súťaž mala tému „Potravinová sebestačnosť nie je prázdna fráza“. Autormi víťazných prác v školskom kole boli žiaci: Erik Kobza, Ela Ťažiarová a Nela Gebrlínová z 5. A, Andrea Janáčová zo 7. A, Marek Krajner a Emma Slobodová zo 7. C.
Ďakujeme všetkým učiteľom a žiakom, ktorí prispeli svojimi príspevkami a podieľali sa na realizácií aktivít.
M. Wesserlová
Vážení rodičia,
od 3. 11. do 5.11. 2020 prechádzajú všetky triedy 1. – 4. ročníka na dištančnú formu vzdelávania. Pokyny a študijné materiály k tejto forme vzdelávania budú žiakom poskytované cez EDUPAGE alebo cez triednych učiteľov.
Účasť na online hodine je povinná rovnako ako v škole. Žiaci budú počas dištančného vzdelávania odhlásení zo stravy. Vyučovanie bude prebiehať online podľa upraveného a odoslaného rozvrhu cez Zoom a komunikáciou cez Edupage.
V čase dištančného vzdelávania Vás chceme požiadať o spoluprácu a zabezpečenie vzdelávania Vašich detí. V rámci svojich možností sa pokúste zabezpečiť:
- možnosť pripojiť sa na ZOOM hodiny stanovené v rozvrhu žiakov,
- účasť žiaka na online vyučovacích hodinách,
- odovzdávanie a vypracovávanie domácich úloh v stanovených termínoch,
- komunikáciu s triednym učiteľom a učiteľmi jednotlivých predmetov cez Edupage, mail, telefón,
- ospravedlnenie žiaka z online vyučovania ešte pred začiatkom online hodiny,
- pravidelné podpisovanie známok ,
- aktívne sledovanie si správ od učiteľov a hlavnej stránky školy.
Vopred ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.
Vyhláška RÚVZ Prievidza: http://www.prievidza.sk/upload/wsw/files/file/news/2020/rozhodnutie%20ruvz.jpg
Nástup žiakov I. st. do školy je 10. novembra 2020.
Mgr. Jana Gebrlínová, riaditeľka školy
Rodičia žiaka, ktorý navštevuje základnú školu, predložia po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Upravené tlačivo bude zverejnené na našej stránke školy (po zverejnení na Ministerstve školstva).
Žiaci 1. – 4. ročníkov, ktorí majú nad 10 rokov a nevedia sa preukázať negatívnym výsledkom RT - PCR testu alebo antigénovým testom, sa nemôžu zúčastňovať prezenčnej výučby (ostávajú v karanténe).Usmernenie sa vzťahuje aj na ŠKD.
Vyhlásenie zákonného zástupcu 8.11.2020.pdf
Od 26. 10. 2020 prechádzajú žiaci 2. stupňa na dištančnú formu vzdelávania. Všetky pokyny a študijné materiály k tejto forme vzdelávania budú žiakom poskytované cez EDUPAGE alebo cez triednych učiteľov.
Vyučovanie sa neprerušuje, mení sa len forma - všetky povinnosti týkajúce sa účasti a aktivity na vyučovaní zostávajú nezmenené pre rodičov i žiakov. Zákonnému zástupcovi zostáva povinnosť informovať školu o všetkých dôležitých skutočnostiach, ktoré bránia žiakovi v plnení súčasnej formy vzdelávania, vrátane zdravotných problémov. Účasť na online hodine je povinná rovnako ako v škole.
Žiaci 1. stupňa pokračujú v prezenčnej forme vyučovania.
Mesiac október - Medzinárodný mesiac školských knižníc - bol pre našu žiacku knižnicu výnimočný.
Okrem toho, že vo svojich priestoroch privítala nových čitateľov - prváčikov, zapojili sa jej členovia do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne, ako organizátori už 11. ročníka projektu, vybrali pre tento rok zaujímavú tému: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze. Do výroby záložiek na výmenu sa pustili žiaci 1. stupňa so svojimi p. učiteľkami a p. vychovávateľkami a žiaci 2.stupňa so svojimi pedagógmi počas hodín výtvarnej výchovy. 108 malých prepracovaných umeleckých diel putovalo posledný októbrový týždeň do rúk žiakom našej partnerskej školy v Dolnom Piale.
O tom, že mesiac október bol pre našu žiacku knižnicu veľmi tvorivý, svedčí aj zapojenie sa jej čitateľov do ďalšieho celoslovenského projektu - Knižné kamarátstva. Spoločného čítania príbehov a kreslenia obálky obľúbenej knihy sa s veľkou energiou chopili pani učiteľky Slovenského jazyka so žiakmi 3. a 4. ročníka. Výsledkom ich úsilia je výstava krásnych kreslených knižných obálok vo vonkajšom spojovacom priestore pavilónov C a D. Do polovice januára budú žiaci plniť ešte ďalšie súťažné úlohy: modelovať obľúbenú knižnú postavičku, tvoriť vianočnú poéziu a písať spoločný príbeh triedneho kolektívu vytvorený z hlavných postáv kníh, ktoré prečítali.
Hoci dnes ešte nevieme, či práce našich žiakov bude zdobiť vavrínový veniec, pre všetkých, ktorí s nimi pracujú, sú už na stupni víťazov - pre nadšenie, s ktorým tvoria a radosť, ktorú pri tom rozdávajú...
Mgr. Kristína Fojtíková
Žiaci 5. - 9. ročníka budú počas dištančného vzdelávania odhlásení zo stravy.
Šeky na stravu je nutné zaplatiť. Tým bude uhradené stravné na 30.11., aj na
december - do vianočných prázdnin.
Žiaci 1. – 4. ročníka dostanú na december šeky 20.11.2020.
Zber papiera sa končí dňa 27.10.2020.
Milí rodičia, žiaci, kolegovia!
Minister školstva SR na základe aktuálnej situácie prijíma s platnosťou od 12.októbra 2020 nové opatrenia na spomalenie šírenia nákazy Covid 19.
Všetci žiaci - 1.st aj 2. st. ZŠ majú povinnosť nosiť rúška.
Opatrenia sa môžu meniť podľa aktuálnej situácie.
Vláda SR schválila dňa 30.9.2020 núdzový stav od 1.10.2020 po dobu 45 dní. Na základe usmernenia postupu škôl a školských zariadení pri realizácii výchovno-vzdelávacieho procesu počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 a opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, bude od 5.10.2020 prebiehať výchovno-vzdelávací proces na našej škole nasledovne:
V rámci vyučovania v triede sú povinné pre žiakov II. stupňa.
Pre žiakov I. stupňa sú vysoko odporúčané. V exteriéri školy sú rúška povinné v prípade,
ak osoby nie sú od seba vzdialené 2 m,
Do interiéru školy je zakázaný vstup cudzím osobám.
Ostatné preventívne opatrenia zostávajú v platnosti v potrebnom rozsahu (dezinfekcia, vetranie...) a podľa epidemiologickej situácie sa môžu predĺžiť.
POVINNOSTI ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCU
· Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do
základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy resp. školského klubu detí (nosenie
rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).
· Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v
prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.
· Dodržiava pokyny riaditeľky školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky našej školy
a školského klubu detí na školský rok 2020/2021.
· Predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy Zdravotný dotazník a vyhlásenie
zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového šk. roka 2020/2021 a po každom
prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce
dni (vrátane víkendov a sviatkov), písomné Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti .
Pri prerušení viac ako 5 pracovných (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) dní z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný, aktualizované MŠVVaŠ SR dňa 16.09.2020.
· V prípade, že u dieťaťa/žiaka je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľku školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu/žiakovi nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa (žiak) zo školy podmienečne vylúčené.
• V prípade, že u žiaka dôjde v priebehu dňa v škole k zhoršeniu zdravotného stavu (zvýšená teplota, príznaky COVID -19) je zákonný zástupca povinný si bezodkladne dieťa zo školy vyzdvihnúť.
POKYNY PRE ŽIAKOV A RODIČOV 1. a 2. stupňa od 01.10.2020 do odvolania
Žiadame žiakov a rodičov, aby pravidelne (denne) sledovali stránku školy. Informáciu budeme aktualizovať priebežne podľa vydaných usmernení a pokynov z MŠVVaŠ SR a RÚVZ.
v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné
Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Pri prerušení viac ako 5 pracovných
(víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) dní z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá
potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.
Mgr. Jana Gebrlínová, riaditeľka školy
Ruža šípová (lat. Rosa canina) sa zaraďuje medzi liečivé rastliny. Zbierajú sa jej plody- šípky, ktoré na jeseň dozrievajú. Používajú sa v sušenej forme na výrobu čajov alebo sa môžu použiť na výrobu džemu či sirupu. Šípky obsahujú veľké množstvo vitamínu C, preto by sme ich mali konzumovať hlavne v zimnom období ale aj teraz v čase pandémie na podporu imunity.
Naše šípky putovali do Liptovského Hrádku na sušenie a výrobu čaju. Tento rok sa nám, aj napriek nepriaznivému počasiu, podarilo nazbierať 247,65 kg. Zapojilo sa 40 žiakov. Najusilovnejšie bol kolektívy 1.C a 2.C triedy.
A tu sú víťazi:
Odmenení budú samozrejme všetci zberači, či už menšou alebo väčšou cenou. Ďakujeme všetkým žiakom ale aj rodičom či starým rodičom, že podporili dobrú vec a pomohli. Tešíme sa na zber šípok aj o rok.
Mgr. Zuzana Teplanová Školková
Po zbere šípok vyhlasujeme na našej škole aj zber papiera. Papier môžete nosiť od pondelku 19.10.2020, vždy ráno od 7: 20 do 7:50 hod bočným vchodom pavilónu A, kde vám bude odvážený. Zbiera sa len papier, nie kartón a lepenka! Preto je potrebné papier doniesť zviazaný. Zber potrvá približne dva týždne alebo do naplnenia kontajnera. O ukončení zberu budete informovaní.
Tešíme sa na spoluprácu a veríme, že sa vás zapojí čo najviac. Najlepší budú odmenení.
komisia ENV
Hoci bolo cestovanie počas tohtoročných letných prázdnin značne obmedzené, na našej škole o zážitky a zábavu nebola núdza. Žiaci pritom vôbec nemuseli chodiť ďaleko. V priestoroch Spojenej školy v Nitrianskom Pravne sa nám podarilo zorganizovať prvý ročník tzv. letnej školy, a to hneď v niekoľkých cykloch. V dňoch 10.-14. augusta sme v spolupráci so ŠKD odštartovali pre ročníky 1.-3. bádateľské aktivity v prírodovednom vzdelávaní a súčasne aj letnú školu s hudobno-pohybovým zameraním.
Bádateľské aktivity boli zamerané na rozvoj prírodovednej gramotnosti, získavanie nových informácií, spoznávanie okolia školy, aby sa tak deti zblížili s prírodou a vedeli sa v nej orientovať, správať, zvýšiť svoje pohybové schopnosti a výkonnosť. Deti sa naučili rozoznávať bylinky a ich názvy, vyrábali si detské mojito, spoznávali okolie školy turistikou do susednej dediny Tužina- cestou počúvali zvuky vtákov a pokúšali sa ich napodobniť. Zmerali si sily v pohybových súťažiach s názvom - Jánošíkov turnaj, riešili šifry - ich úlohou bolo rozšifrovať názvy prírodnín a následne ich pohľadať a doniesť. Z darov prírody si deti neskôr vyrobili mandaly, ktoré zdobili nasledujúce dni školské chodníky.
Program hudobno – pohybovej letnej školy bol zameranýna aktivity, ktoré tiež prebiehali prevažne vonku na čerstvom vzduchu. Vďaka súťažným disciplínam vtáka Fénixa sa deti najskôr poriadne rozhýbali. Hudobné cítenie, zmysel pre rytmus, improvizáciu či kreativitu si zase žiaci vycibrili pomocou hudobných ukážok od ľudoviek cez jazz až po modernú tvorbu, ktoré boli vždy spojené s tancom, pantomímou, aktívnym počúvaním alebo príbehom. Prostredníctvom skupinových aktivít a tímových hier sme v deťoch podnecovali aj estetické cítenie pri tvorbe spoločných výrobkov, prežívanie emócií, aktívny relax a utužovali sme kolektív. Deti okrem toho pomocou didaktických hier a zážitkového učenia realizovaného v prírode, ktorými bolo hľadanie pokladu na brehu rieky, stopovačka s indíciami na školskom dvore a pátracia akcia, nadobudli nové poznatky o Slovensku a jeho krásach. Hľadaním stratených dukátov a historickou prechádzkou po stopách našich predkov sa deti dozvedeli zaujímavosti o našich tradíciách, krojoch z rôznych regiónov a zaspievali si tiež množstvo krásnych piesní.
V týždňoch od 10.-14. 8 . a 17.-21.8. prebiehala aj letná škola so športovým zameraním. V spolupráci s OZ pre rozvoj fitness bol pre deti pripravený pestrý program. Keďže počasie prialo, väčšina aktivít prebiehala v areáli školy ale aj mimo neho. Deti si vyskúšali rôzne športové disciplíny, skupinové aj individuálne, streľbu na terč, podnikli cyklovýlet cez Chvojnicu, Porubu, okolo priehrady v Lazanoch, cez Malinovú až do Pravna, pričom zvládli až 21 km, zmerali si svoje sily v športových súťažiach. Odmenou im bol skvelý pocit zo svojho výkonu, povzbudenie kamarátov, ale aj odmeny, ktoré venoval p. Gross (Slovaktual), p. Sloboda (GeWiS) a p. Drábik (OZ pre rozvoj fitness), za čo im týmto ďakujeme. V závere letnej športovej školy sa uskutočnilo vyhodnotenie celotýždňových aktivít spojené s turistikou a opekačkou.
V termíne od 17. 8. - 21. 8. 2020 žiaci 6. – 9. ročníka absolvovali program letnej školy zameranej na mikrobiológiu, hydrológiu, botaniku a celkové poznávanie okolia školy.Žiaci sa zahrali na bádateľov a venovali sa mechanickému zberu dát o prostredí školy, interpretácii získaných poznatkov a hľadaniu odpovedí na rôzne výskumné otázky.Každý deň bol zameraný na inú tému. V rámci botanického dňa sme sa venovali inváznym rastlinámv okolí školy. Hydrologický deň sa niesol v znamení pH vodných roztokov. Počas dňa vodných bezstavovcov sme sa snažili určiť kvalitu vody na základe získaných vodných lariev hmyzu či červov.Meteorologický deň nás naučil rozpoznávať rôzne typy oblakov, spoznali sme prístroje zaznamenávajúce počasie.Posledný deň sme sa neplánovane vydali za hranice Nitrianskeho Pravna, konkrétne na vykopávky pod Vyšehradom.Na tomto mieste nám objaviteľ románskeho kostola z 13. storočia, pán Jozef Majzlan, pútavo porozprával o unikáte pod Vyšehradom.„Pričuchli“ sme teda aj k archeológii. Podarilo sa nám identifikovať invázne druhy rastlín v areáli školy.Konkrétne išlo o slnečnicu hľuznatú, a pohánkovec japonský. Získali sme zaujímavé údaje o vodnom toku Tužinka, žiaci sa naučili prakticky merať pH, určovať vodné bezstavovce. Každý deň sme si pripravovali tematickú desiatu. Vďaka tejto aktivite sa žiaci naučili pripraviť rybaciu či bylinkovú nátierku, najväčší úspech mala obláčiková desiata – palacinky so šľahačkou.
Aktívne strávený týždeň v letnej škole priniesol deťom skvelé zážitky, priateľstvá a ukázal nové možnosti trávenia voľného času. Naši žiaci sa taktiež naučili vzájomnej tolerancii a spolupráci, nadobudli praktické zručnosti a s tým spojené aj trvalejšie vedomosti. Počas všetkých cyklov vládla medzi deťmi a ich vedúcimi uvoľnená a priateľská atmosféra, dôkazom čoho bol znejúci smiech detí, pozitívne ohlasy rodičov a dobrá nálada.
tím letnej školy
Zber šípok v piatok 16.10. 2020 končí. Tento deň je zároveň posledným dňom, kedy môžete ešte šípky doniesť. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili. V najbližších dňoch bude vyhodnotenie.
komisia ENV
Vážení rodičia,
srdečne Vás pozývame na triedne rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia o 16,00 hodine:
v stredu 16.09.2020 – 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 5.A, 6.A, 7.A, 8.A, 9.A
vo štvrtok 17.09.2020 – 1.B, 2. B, 3. B, 4. B, 5. B, 6. B, 7. B, 8. B, 9. B
v piatok 18.09.2020 – 1.C, 2.C, 5.C, 6.C, 7.C, 8.C, 9.C
Z dôvodu prevencie pred šírením ochorenia Covid, žiadame všetkých rodičov, ktorí sa zúčastnia rodičovského združenia, aby dodržiavali hygienické opatrenia:
V dňoch 28. 9. – 2. 10. 2020 sme sa spolu so žiakmi piateho ročníka zúčastnili školy v prírode, ktorá bola zameraná na tému „Tajomstvo lesa“. Aj keď nám počasie neprialo, pobyt v Krpáčove na Horehroní nám neprekazilo.
Dopoludňajšie učenie prebiehalo zážitkovou formou pod taktovkou našich pani učiteliek. Bolo obohatené návštevou Bystrianskej jaskyne, odkiaľ si žiaci odniesli nové informácie a poznávacou vychádzkou do okolia. Popoludnie mali v rukách animátori
s CK Andromeda. Snažili sa žiakov oboznámiť s hubami, bobuľami, bylinami, stromami či zvieratami Slovenska. Zábavnou formou vytvárali vzťahy a čas trávili spoločnými hrami, ktoré boli zamerané na finančnú gramotnosť, pozdvihnutie sebavedomia či tímovú spoluprácu. Deťom sa snažili byť vzorom, ktorý ich presvedčí o tom,že majú byť samy sebou. Nechýbala ani uvítacia a záverečná diskotéka.
Školu v prírode sme si všetci užili!
p. uč. Suríková
Vážení rodičia!
Od 14.09.2020 (od pondelka) Školský klub detí funguje v starom režime. Ranná družina od 6:00 – 7:40 v pavilóne E (ZUŠ) . Po vyučovaní idú deti do svojich oddelení. Zoznam žiakov pridelených do oddelení visí na dverách pavilónov C, D, E.